Jura akademieleverne indtager universiterne

Vores første hold af elever har endelig fået svar, om de er kommet ind på jurastudiet. Vi kan med stolthed annoncere, at over halvdelen af vores elever er blevet optaget, heraf langt de fleste på Københavns Universitet, der i år optog under 10% af samtlige ansøgere på kvote 2. Vi glæder os meget på vores elevers vegne og ønsker dem held og lykke med studiet!

Vi har modtaget disse udsagn fra glade elever:

Yes! Jeg kom ind på KU!!! Det er en ubeskrivelig følelse! Jeg er SÅ glad for at have gjort så meget – det gav pote i sidste ende! Tusinde tak igen!

Jeg er en af de heldige som blev optaget på KU i år! Vil endnu engang sige tusinde tak for jeres hjælp fra start til slut. Det havde ikke lykkedes at komme ind på min første prioritet uden jeres hjælp. Tusind tak! Er stadig i chock;)


HELL YEAHHHH!!!
Jeg er fandeme kommet ind! Jeg er så lettet!

Læs mere om Jura akademiet her!